Borçka Kestane Balı Süzme

Borçka Kestane Balı Süzme

Kestane balı deli bal ya da acı bal olarak da bilinir. Bunun nedeni ise fazla tüketildiği zaman insanları komaya sokacak kadar güçlü bir etkiye sahiptir. Bu nedenle hangi yöreye ait olursa olsun kestane balından az miktarda tüketmek gerekir. Vücut üzerindeki etkiyi azaltması için kaşıkla yenmesindense suyun içine karıştırılarak tüketilmesi tavsiye edilir.

 

Kestane Balı Faydaları Nelerdir?

Borçka'da üretilen kestane balının birbirinden eşsiz faydaları vardır. Düzenli ve az miktarda tüketildiği zaman gribe, kuru öksürüğe, mide bulantısına, astım, bronşit ve nefes darlığına iyi gelmektedir. Fakat yukarıda da belirtildiği gibi kestane balının faydalarından olumlu yönde etkilenmek için bu balı kaşık kaşık yemek yerine bir bardak ılık suyun içine katarak tüketilmeli. Kış aylarında bu karışımın içine birkaç damla limon sıkarsanız boğaz kuruluğuna iyi geldiğini göreceksiniz.

Kestane balında diğer ballara göre daha fazla mineral, kalsiyum ve potasyum bulunmaktadır. Bu nedenle kemik sağlığına birebir etkilidir. Düzenli olarak kestane balı tüketen insanlar diş ağrısı ya da kemik ağrısı yaşamazlar. Çocuklarınızın da kestane balının faydalarından yararlanmasını istiyorsanız içeceğinin içine yarım çay kaşığı kestane balı katabilirsiniz.

 

Kestane Balının Fazlası Zarar

Kestane balının birbirinden çeşitli faydaları olsa da fazla tüketildiği zaman ölüme kadar olumsuz etkisi vardır. Özellikle kalp rahatsızlığı olan insanlar aşırı derecede kestane balı tüketmemelidir. Aksi takdirde kalp krizi baş gösterebilir ve bu kişinin ölümüne sebep olabilir. Kestane balı tüketmeyi seviyorsanız Borçka yöresine ait kestane balını da denemelisiniz. Borçka kestane balı tamamen organik olarak üretilir ve içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur.

Normal ballara göre daha pahalı olan kestane balının faydaları da diğer bala göre daha çoktur. Fakat bizler müşteri memnuniyetini dağlamak amacıyla biraz daha uygun fiyatlarla kestane balı satıyoruz. İnternet üzerinden kestane balı sipariş etmek istiyorsanız firmamızın web sitesini inceleyerek istediğiniz ölçüde kestane balı sipariş edebilirsiniz.

Sipariş ettiğiniz kestane balı 2 gün içerisinde adresinize teslim edilir. Sağlığınız için özel olarak paketlenen kestane balını tüketmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.