Şor Peyniri

Şavşat Şor Peyniri

Artvin Şavşat ilçesine ziyarete giderseniz bir sabah mis gibi peynir kokusuyla uyanmanız mümkün. Bu duyduğunuz güzel koku tam anlamıyla şor peyniridir. Şavşat şor peyniri sadece bu yöreye özel olarak üretilir ve eşi bulunmaz muhteşem bir tadı vardır. Ekmeğin üstüne sürerek ya da çatalla yiyebilirsiniz. Bu yörede yapılan birçok börek, poğaça ve diğer unlu mamullerde de şor peyniri kullanılır.

 

Şor Peyniri Avantajları

Şavşat şor peyniri sağlığa son derece faydalıdır. En birincil faydası yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum içermesidir. İçermiş olduğu magnezyum ve kalsiyum sayesinde kemik sağlığına çok iyi gelmektedir. Bu yörede yaşayan insanlar kolay kolay diş ağrısı yaşamazlar çünkü her sabah şor peyniri tüketirler.

Şavşat ilçesinde üretilen şor peyniri yüksek oranda antioksidan içerir. Bunda demek oluyor ki kanser riskini %50 oranında azaltıyor. Bu da demek oluyor ki kansere yakalanma riskiniz yarı yarıya azalıyor. Şavşat şor peyniri aynı zamanda enfeksiyona da çok iyi geliyor. O yörede enfeksiyon kapıp rahatsızlanan vatandaşlara doktor direk şor peyniri önermektedir.

 

Şor Peyniri

Şavşat şor peyniri ne ekşi ne de tatlı bir tada sahiptir. Mayhoş bir tadı vardır fakat yöre halkı tarafından çok sevilir. Kış ayında sobada kızarmış ekmeğin üzerinde daha farklı ve daha güzel bir tada sahip olan şor peyniri organik olduğu için pek çok yörede bilinmez.

Şor peynirini küçük bebeklerinizin mamalarına katabilir, kahvaltıda çocuklarınıza yedirebilir ve kanser hastası olan yakınlarınıza da hastalığı atlatmaları için yedirebilirsiniz. Şavşat şor peyniri mucizelerinsen faydalanmak istiyorsanız firmamızın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde son derece organik ve hiçbir katkı maddesi içermeyen şor peynirleri bulunmaktadır.

Siparişleriniz karşılığında firmamız şor peynirini en geç 2 gün içerisinde adresinize teslim etmektedir. Ürünün bozulmaması açısından som derece iyi şartlarda paketlenmiş olarak ürün elinize ulaşır. Sitenizdeki şor peyniri fiyatları son derece uygundur ve kapıda ödeme seçeneğimiz mevcuttur. Sizler de çocuklarınızı ya da sevdiklerinizi doğal yoldan beslemek istiyorsanız sitemizden Şavşat şor peyniri sipariş verebilirsiniz.